وسیله سلامت اضطراب اضطراب سلامتی افسردگی

وسیله: سلامت اضطراب اضطراب سلامتی افسردگی افسردگی مبتلا شدن عملکرد مغز

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری قرار است ابر قهرمانان تا کی حکمفرمایی کنند؟

پرویز نوری سینمای امروز هم چنان در تصرف قصه های تخیلی با ابر قهرمانان افسانه ای هست. هر چند سال گذشته نشان داد بعضی از این نوع فیلم ها مشتری چندانی نداشته و

قرار است ابر قهرمانان تا کی حکمفرمایی کنند؟

قرار است ابر قهرمانان تا کی حکمفرمایی کنند؟

عبارات مهم : قهرمان

پرویز نوری
سینمای امروز هم چنان در تصرف قصه های تخیلی با ابر قهرمانان افسانه ای هست. هر چند سال گذشته نشان داد بعضی از این نوع فیلم ها مشتری چندانی نداشته ولی این روزها بازار تخیلی ها گرم است (نمونه هایش: ددپول۲، دنیای ژوراسیک۲ و سولو). نگاهی داشته باشیم به علمی/ تخیلی هایی که در سال ۲۰۱۹ جماعت هوادار را خوش خواهد آمد:

«گودزیلا: سلطان هیولاها»- Godzilla: King of the Monsters
درست بعد از پنج سال از وقت نمایشی «گودزیلا» در سال ۲۰۱۴، اینک این هیولای عظیم بار دیگر وحشت و هراس به وجود خواهد آورد. مایکل دورتی- کارگردان فیلم- در این باره گفته است: «دنیا هر لحظه نسبت به گودزیلا یک نوع تصویر العمل نشان داده در حالی که ما می خواهیم این بار ماورای چنان واکنشی را ببینیم». این هیولا هیچ وقت در آخر نابود نشده و در حقیقت سلطان هیولاها تنها گودزیلا نیست بلکه سلطان سه سر «گیدورا»، عنکبوت غول آسا «موترا» و هیولای پرنده «رودان» است که به وسیله ژاپنی ها خلق گشته و با خود گردبادی مرگبار ایجاد می کرد. در فیلم ۲۰۱۹ شخصیت های انسانی چون دکتر ولی راسل (ورا فارمیگا) و دختر او مدیسون (میل بابی برآن) و هم چنین کن واتانا به وسلی هاکینز حضور دارند.

قرار است ابر قهرمانان تا کی حکمفرمایی کنند؟

«شزم!»-!Shazam
از قصه های معروف تخیلی با قهرمان با حالی است که فرزند ها عاشقش اند. کدام فرزند ای است که دلش نخواهد به شکل یک ابر قهرمان در آید آن هم با گفتن یک کلمه جادویی؟ این شاید نخستین فیلم بلند از ماجرای «شزم!» باشد که در آن زاکاری لوی (بازیگر «چاک») در قالب پسر یتیم «بیلی باتسون» ظاهر می شود و جک دایلان گریزر (بازیگر «آن») نقش رفیق او را به عهده دارد. آن دو دست به دزدی از فروشگاهی می زنند بی آن که هنوز تبدیل به ابر قهرمان شده است باشند. کارگردانی را دیوید سندبرگ انجام داده است.

«آکوآمن» (مرد آبی)- Aqua man
با نگاهی تازه به شخصیت غریب «آکوآمن»، قهرمانی که سلطان ماهی گیران لقب گرفته، فیلم در فضایی غیرقابل تصور می گذرد. ماجرا در یکی از هفت اقلیم آتلانتیس رخ می دهد. در اقلیم نخست، سلطان اُرم (پاتریک ویلسون، بی آن که دیده شود) از سلطان ماهی گیران می خواهد که جهت نبرد به روی اقیانوس عالم به او ملحق گردد. جیمز ون- کارگردان- می گوید: «این اقلیم در واقع بیش تر جنبه هنری دارد و از طریق شعرا و فیلسوف ها داستان بازگو می شود». جیسن ماموآ و امبر هرد بازیگران مهم اند.

«غارتگر»- The Predator
سی سال بعد از بازی در فیلم «غارتگر»، آیا شین بلک تصمیم گرفت تا خود این فیلم را کارگردانی کند؟ خودش در این خصوص گفته است: «به گمانم موضوعی به شدت قابل برگردان است و در آن به لحظات پُر پیچ و خم زیادی می توان برخورد». بلک هم چنین اعتقاد است که با گزینش بازیگران مورد علاقه اش خواهد توانست نوع «غارتگر» دیگری خلق سازد. گفته است: «این بار فیلم نیرومند تر، سریع تر و هوشمندانه تر است». ضمن آن که خواسته تا بیش تر به کیفیت شخصیت ها و همین طور تجسم یک «غارتگر» کامپیوتری توجه نشان دهد. بازیگران فیلم بوید هالبروک، الیویا مان و استرلینگ بر آن هستند.

«هیولاهای شگفت انگیز: جنایات گریند لوالد» Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
جود لا در این دنباله «هیولاهای شگفت انگیز» در قالب سرپرست واقعی «هری پاتر» زن جی.کی.رولینگ، نقش جوانی آلبوس دامبلدور را برعهده گرفته هست. زن رولینگ می گوید: «او جادوگری محبوب هست. هم خرابکار و هم با شور وعلاقه به بینش و آگاهی. و می داند چه گونه آدم ها را به تفکر وا دارد». به عقیده جود لا: «او شخصیتی است با قدری غیرقابل باور و من نمی خواهم زیاد راجع به اش بگویم». شاگرد سابق دامبلدور یعنی نیوت اسکاماندر (ادی ردمین) به ملاقات جادوگر تاریک گریندلوالد (جانی دپ) به پاریس می رود تا او را ترغیب به انجام جنایت کند. دیوید بیتیس کارگردان فیلم است.

پرویز نوری سینمای امروز هم چنان در تصرف قصه های تخیلی با ابر قهرمانان افسانه ای هست. هر چند سال گذشته نشان داد بعضی از این نوع فیلم ها مشتری چندانی نداشته و

«گلس»- Glass
ام. نایت شامالان آخر تصمیم گرفت تا بعد از توفیق فیلم ترسناک ۲۰۱۷ خود «شکاف»، با درهم آمیختن آن با قهرمان فیلم قدیمی اش «نشکستنی» یعنی دیوید دان (بروس ویلیس) و به کمک حقه های تازه کامپیوتری دست به ساخت یک تخیلی غریب- در مایه های عالی ترین اثرش «حس ششم»- بزند. «آقای گلس» نام ساموئل. ال جکسن در فیلم «نشکستنی» بود و این بار در کنار «دیوید دان» در قالب دو ابر قهرمان وارد ماجراها می شوند. جکسن و ویلیس هر دو با اشتیاق پذیرفتند تا نقش ها را دوباره تکرار کنند. در فیلم «نشکستنی» آقای گلسی (به نوعی آقای شیشه) اعتقاد است که داستان های ابر قهرمانان بخشی از وقایع دنیای واقعی ما هست. در واقع با همین تئوری است که شاملان طرح داستان گلسی را ریخته، می گوید: «ما یک نشکستنی به گونه موجودی خوب داریم و یک خرابکار به شکل موجودی بد و در میان آن دو هم یک ارباب انحصارگر». در فیلم به هم چنین جیمز مک آوی و آنیا تیلر هوا (بازیگران شکاف) نقش های دیگر را برعهده گرفته اند.

«بامبل بی»- Bumble bee
«بامبل بی»- که لقب دو هیولای ماشینی شریر است- در سال ۱۹۸۷ از طریق عوض کردن شکل دهنده ها به وجود آمد، زمانی که یک مکانیک نوجوان (هیلی استانفلد) ماشین های جنگنده را در حال متلاشی شدن و عوض کردن شکل مشاهده کرد. اولی «شاتر» نام داشت با صدای آنجلا بست، و دومی «جاولین» با صدای جاستین تروکس…

کارگردان تراویس نایت راجع به آن ها گفته است: «این دو بد طینت از درون ماشین ها شکل گرفتند. هنگامی که با بازیگران مناسب و هزینه و وقت کافی همراه شوید آن وقت می توانید آن چه در نظر دارید خلق کنید».

«ونوم» (کینه)- Venom
هنگامی یک روزنامه نگار خوش شانس به اسم ادی بروک (تام هاردی) ناگهان مبدل به مخلوقی ماوراء زمینی می شود، چه پیش خواهد آمد؟ بله، می شود «ونوم» (کینه). هیولایی با دو چشم شیشه ای بزرگ و با قدرت زیاد و وحشت زا که تا به حال در جایی دیده نشده هست. ولی انتظار نباید داشت تا چیزی یا کسی را نجات دهد! هاردی (بازیگر «بازگشته») در موردش می گوید: «او منحصر به فرد است و یک ابر قهرمان بد ذات و کینه توز که به هیچکس رحم نمی کند».

بانی فیلم

قرار است ابر قهرمانان تا کی حکمفرمایی کنند؟

واژه های کلیدی: قهرمان | بازیگران | قهرمانان | کارگردان | کارگردانی | کارگردان فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz