وسیله سلامت اضطراب اضطراب سلامتی افسردگی

وسیله: سلامت اضطراب اضطراب سلامتی افسردگی افسردگی مبتلا شدن عملکرد مغز

گت بلاگز اخبار پزشکی ادعای تازه راجع به اضافه وزن

چاقی می‌تواند عامل بسیاری از بیماری‌ها باشد ولی بعضی متخصصان ادعا می‌کنند که این معضل جهانی می‌تواند تاثیر مثبت هم داشته باشد.

ادعای تازه راجع به اضافه وزن

ادعای تازه راجع به اضافه وزن

عبارات مهم : محققان

چاقی می تواند عامل بسیاری از امراض باشد ولی بعضی متخصصان ادعا می کنند که این معضل جهانی می تواند تاثیر مثبت هم داشته باشد.

به گزارش ایسنا، بررسی ها نشان می دهد در صورتیکه افراد به علت مبتلا شدن به یک بیماری عفونی مثل ذات الریه در بیمارستان خوابیدن باشند، داشتن اضافه وزن یا چاقی می تواند تا حدودی احتمال فوت آنان بر اثر بیماری را کم کردن دهد.

محققان دانمارکی به جمع آوری اطلاعات بیش از ۳۵ هزار بیمار که به علت عفونت در فاصله سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ در بیمارستان خوابیدن شده است بودند، پرداختند. همچنین بررسی شد آیا در میان این بیماران وزن بر احتمال خطر فوت در مدت وقت سه ماه بعد از ترخیص تاثیری داشته یا خیر؟

محققان مشاهده کردند خطر فوت در بیمارانی که وزن پایینی داشتند نسبت به بیمارانی با وزن طبیعی دو برابر زیاد بوده هست. هر چند به نظر می آید این اوضاع با چربی سوزی اخیر ناشی از بیماری نهفته مرتبط باشد. در عین حال احتمال فوت در افراد لاغری که به تازگی وزن خود را از دست نداده بودند، زیاد کردن پیدا نمی کند.

به گزارش هلث دی نیوز، محققان همچنین مشاهده کردند در بیماران مبتلا به اضافه وزن احتمال فوت ۴۰ درصد و در بیماران چاق ۵۰ درصد کمتر از افرادی بوده که وزن طبیعی داشته اند.

یکی از محققان ارشد این مطالعه راجع به این ادعا گفت: دو علت می تواند وجود داشته باشد که احتمال فوت در افراد چاق مبتلا به عفونت نسبت به بیمارانی با وزن طبیعی کمتر هست. نخست اینکه چاقی موجب التهاب می شود و همین التهاب شدت یافتن تصویر العمل سیستم ایمنی را به دنبال دارد که می تواند به افراد یاری کند روند بهبودی را بهتر طی کنند. دومین علت این است که افراد چاق کمتر دچار ضعف و تحلیل رفتن بدن بر اثر بیماری می شوند و این افراد ذخایر انرژی بیشتری دارند که از آنان حفاظت می کند.

ادعای تازه راجع به اضافه وزن

واژه های کلیدی: محققان | بیماری | افراد چاق | مبتلا شدن | اضافه وزن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz